سه‌شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ 
سه شنبه, 25 ژوئن 2019  
 

 

   

صفحات سايت

 
 
 
 

  نظرسنجی

 

نظرسنجی سايت
 
 
 

   آمار سایت

 

كاربر حاضر در سايت= ۳۳ نفر

امروز= ۲۳۲ مرتبه
تیر ماه = ۷۶۸ مرتبه
كل مشاهده= ۳۹۹۲۷۳ مرتبه
بیشترین = ۱۵۱۰ - ۱۲/۱/۱۳۹۷
صفحه جاری= ۸۳۷ مرتبه
 
 

   تدوین نقشه راه کشت گیاهان دارویی توسط سازمان جهاد دانشگاهی تا پایان آبان

به گزارش شبکه خبری آموزشی گیاهان دارویی، دکتر حمیدرضا طیبی درگفت وگو با ایرنا افزود:نقشه راه متناسب با هدف بومی سازی، اصلاح نژاد و استفاده از روش های علمی برای توسعه کشت گیاهان دارویی انجام می گیرد تا از همه توان و ظرفیت این مجموعه برای ارایه خدمات به مردم بهره گیری لازم صورت گیرد.

طیبی با اشاره به اینکه در بخش کشت گیاهان دارویی به دنبال بومی سازی آنها هستیم تاکید کرد: نباید گیاه را مستقیم از طبیعت برداشت کرد که این کار سبب از بین رفتن گیاهان دارویی خواهد شد.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی بر لزوم بهره گیری از روش های علمی برای تکثر بذر گیاهان دارویی تاکید کرد و گفت: بذر تکثیر شده از این روش علمی باید در اختیار کشاورزان قرار گیرد تا زمینه توسعه کشت گیاهان دارویی فراهم شود.

وی به اهمیت اهمیت توسعه داروهای گیاهی در کشور اشاره کرد و گفت: دنیا هم به شدت به این سمت سوق پیدا کرده و جهاد دانشگاهی هم در این زمینه پیشتار بوده و اولین پژوهشکده گیاهان دارویی را در کشور ایجاد کرده تا گامی اساسی در این زمینه بردارد.

طیبی افزود: موضوعاتی نظیر تحقیق و پژوهش، تولید فناوری و تجاری سازی درحوزه گیاهان دارویی یا حوزه پژوهش و فناوری انجام می گیرد، باید مدیریت مشخص داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی افزود: این محموعه آمادگی کامل دارد تا پروژه‌ها و مأموریت‌های مرتبط با گیاهان دارویی را بر عهده بگیرد


  منبع: www.medplant.ir   در تاريخ:  ۱۱ آبان ۱۳۹۴  ساعت: 11:26:22صبح 
  ارسال خبر به پست الكترونيك از دسته: سایر خبرها دفعات مشاهده: 837

لينك خبر (كد خبر= 88 )

 

 

 

 آخرين به روز رساني:  یک‌شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸     
 
 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام مي باشد