یک‌شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ 
يكشنبه, 03 دسامبر 2023  
 

 

   

صفحات سايت

 
 
 
 

  نظرسنجی

 

نظرسنجی سايت
 
 
 

   آمار سایت

 

كاربر حاضر در سايت= ۱ نفر

امروز= ۱۱ مرتبه
آذر ماه = ۴۵۹۱ مرتبه
كل مشاهده= ۱۰۲۶۷۸۰ مرتبه
بیشترین = ۲۰۱۳ - ۹/۱۲/۱۴۰۰
صفحه جاری= ۴۸۳۴ مرتبه
 
 
  درباره مرکز رشد تعاریف

مرکز رشد واحد های فناور

مرکزي است تحت مديريت متخصصين حرفه اي که با ارائه ي خدمات حمايتي از ايجاد و توسعه حرفه هاي جديد توسط کارآفريناني که در قالب واحدهاي نوپاي فعال در زمينه هاي مختلف منتهي به فناوري متشکل شده اند و اهداف اقتصادي مبتني بر دانش و فن دارند، پشتيباني مي کند.

متقاضیان:

منظور اشخاص و گروه هاي حقيقي و حقوقي مي باشند که در قالب واحدهاي فناوري( شرکت ها ) و هسته هاي دوره رشد مقدماتي در مرکز رشد پذيرش مي شوند اين متقاضيان عبارتند از:

  • محققين براي تجاري کردن دستاوردهاي تحقيقاتي

  • نوآوران براي تبديل ايده هاي نوآورانه به محصولاتي قابل فروش در بازار

  • کارآفرينان به منظور برپايي و راه اندازي فعاليتي جديد تا زمان رسيدن به صحنه رقابت در بازار

  • شرکت هاي کوچک و متوسط به منظور بقاء و ادامه ي فعاليت و افزايش قدرت رقابت در بازار

  • متخصصين و کارشناسان از طريق پيدا کردن بازاري مناسب براي ارائه ي تخصص و مهارتشان

واحد های فناوری:

 اين واحدها داراي هويت حقوقي مستقل از مرکز رشد بوده که با توجه به اساسنامه و يا ساير اسناد قانوني در زمينه ي تحقيقات کاربردي و توسعه اي، طراحي مهندسي، انتقال فناوري، ارائه خدمات تخصصي و فعاليت در جهت تجاري کردن نتايج تحقيقات فعاليت مي نمايند. اين واحدها شامل شرکت هاي خصوصي، واحد هاي تحقيق و توسعه ي صنايع و مراکز تحقيقات وابسته به دانشگاهها يا دستگاه هاي اجرايي مي باشند و مي توانند از نظر حقوقي موسسه ي در حال تشکيل يا موجود( به ثبت رسيده ) باشند.

 طرح فناورانه( ایده محور):

طرح يا ايده ي بازار پسند ( marketable ) که اجراي آن مبتني بر تحقيقات و فناوري باشد براي توليد و يا دستيابي به دانش فني به کار گرفته مي شود و محور فعاليت ها در این مرکز رشد ،گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی می باشد.

 هسته:

 تيم کاري، متشکل از تعدادي دانشجو يا دانش آموخته که بر مبناي يک ايده مناسب با چشم انداز اقتصادي فعاليت مي نمايند و هنوز فاقد ماهيت حقوقي مي باشند.

 دوره رشد مقدماتی:

 دوره اي است که در آن به تيم هاي کاري مستعد( هسته ها يا برخي از شرکتها ) خدمات لازم جهت  آشنايي با بازار، شناسايي گروه کاري، تثبيت ايده و کسب هويت حقوقي ارائه مي گردد. با موفقيت در اين دوره واحدهاي نوپا مي توانند متقاضي استقرار در مرکز رشد (به عنوان شرکت ) گردند.

 دوره رشد:

 دوره اي است که در آن يک موسسه با تعقيب برنامه کاري مصوب که بر اساس ايده ي محوري تنظيم شده است به يک موسسه ي فعال و موفق اقتصادي تبديل مي شود و پس از مدتي به فعاليت خود در خارج از مرکز رشد ادامه مي دهد .

 قوانین مرکز رشد و پارک های علم و فناوری

لطفا برای دریافت فایل قوانین اینجا کلیک کنید

  صفحات مرتبط:

عنواني براي نمايش وجود ندارد

 

 

 آخرين به روز رساني:  چهار‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱     
 
 
كليه حقوق اين مجموعه طبق قوانين نرم افزاري متعلق به مرکز رشد گياهان دارويی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ايلام مي باشد